"POLA NADZIEI "
Społeczność naszej szkoły kolejny raz bierze udział w akcji "Pola Nadziei", wspierając finansowo hospicjum im. Świętego Brata Alberta. Zbiórka na hospicjum trwa nadal, ale już dziś uczniowie zasadzili na skwerku przed szkołą cebulki żonkili, które pięknie zakwitną wiosną, czym wzbudzą nasz zachwyt i pobudzą nas do refleksji. Pamięć o tych, którzy cierpią, jest bardzo ważna - nie tylko dla potrzebujących pomocy, ale i dla tych, którzy pomoc niosą. Pozwala nam docenić, jak wielką wartością jest zdrowie i spokojne, bezpieczne życie.
WIZYTA PRACOWNIKÓW SZPITALA
- 8
24 października w naszej szkole mieliśmy zaszczyt i przyjemność gościć wspaniałych ludzi - pielęgniarki, lekarza i ratowników medycznych ze 105 - tego Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach. Dzięki ich uprzejmości wszyscy uczniowie i przedszkolaki mieli szansę uczestniczyć w profesjonalnych warsztatach z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Dziękujemy za zaangażowanie, serce, cierpliwość, a przede wszystkim za to, że zechcieli się z nami podzielić swoją wiedzą. Po dzisiejszym spotkaniu wszyscy wyszliśmy wzbogaceni o solidną porcję informacji.
KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH
- 8
16 października odbył się Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznych, do którego zgłosili się zarówno uczniowie z klas I- VII jak i przedszkolaki. Zadaniem uczestników było wykonanie wybranego przez siebie utworu patriotycznego. Wszyscy bardzo się starali, niektórzy poza stroną wokalną zadbali również o związany z tematem strój i każdy z uczestników zaprezentował się najpiękniej, jak potrafił. Jury musiało jednak wyłonić zwycięzców, którzy będą nas reprezentować w Gminnym Konkursie Pieśni Patriotycznych.
Do dalszego etapu zakwalifikowali się: Weronika Czyżycka, Nadia Mulik, Zuzanna Gosławska oraz zespół w składzie Martyna Stromidło i Milena Stępień.
Dziękujemy wszystkim biorącym udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
PROJEKT "EKSTRAKLASA"
W piątek, uczniowie z klas starszych, 7 i 8, wzięli udział w spotkaniu w ramach projektu "Ekstraklasa" , który jest dedykowany młodzieży z małych miejscowości w województwie lubuskim. Gospodarzem spotkania był Pan Robert Motyka z kabaretu "Paranienormalni", a tematem - prezentacja sceniczna, jak dobrze zaprezentować się podczas rozmowy i jak radzić sobie z tremą podczas występów publicznych. W części warsztatowej mogli zaprezentować swoje talenty uczniowie z naszej szkoły.
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ -PASOWANIE NA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ
- 18
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej cała społeczność szkolna zebrała się na uroczystym apelu, podczas którego nastąpiło ważne dla wszystkich pierwszoklasistów wydarzenie - pasowanie na ucznia. Pamiątkowe dyplomy naszym najmłodszym uczniom wręczał Wójt Gminy Żary pan Leszek Mrożek. Pierwszaki zaprezentowały się w pięknym programie artystycznym, a ich koleżanki i koledzy z klas II i III piosenką wyśpiewali życzenia dla pracowników szkoły. Nie zabrakło też śmiechu i łez wzruszenia wśród obecnych na uroczystości rodziców.
2024/2025
GMINNE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2024/2025
26Cała społeczność szkolna powitała dziś nowy rok szkolny. W tym roku odbyły się dwa uroczyste apele - jeden dla klas IV-VIII, a drugi dla klas I-III i przedszkolaków. Inauguracja roku dla najmłodszy uczniów połączona była z otwarciem nowego budynku szkoły i przedszkola. Z tej ważnej okazji Szkoła Podstawowa w Olbrachtowie była również gospodarzem Gminnego Rozpoczęcia Roku Szkolnego, goszcząc w swych murach gości z całego województwa. Wszyscy mamy nadzieję, że nowy budynek będzie miejscem edukacji wielu kolejnych pokoleń, dla których nauka będzie nie tylko obowiązkiem, ale i przyjemnością.
DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH
Z okazji Dnia Gier Planszowych uczniowie naszej szkoły doskonalili swoje umiejętności planowania i analitycznego myślenia, ale przede wszystkim świetnie się bawili. Tak spędzane przerwy międzylekcyjne to naprawdę kreatywny sposób na odpoczynek, a jednocześnie przyjemny "trening mózgu".
9
EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W NASZEJ SZKOLE
- 9
Europejski Dzień Języków Obcych obchodzony jest 26 września każdego roku z inicjatywy Rady Europy we współpracy z Komisją Europejską. Bogactwo językowe Europy stanowi niezwykłą wartość, którą należy doceniać, wykorzystywać i pielęgnować. Jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy ten dzień hucznie. Ten wyjątkowy dzień mogliśmy świętować smakując potrawy i przekąski z różnych krajów Europy. Wszystkie potrawy i zadania przygotowali uczniowie klasy 6. Natomiast uczniowie klasy 4 przygotowali różne zadania i ciekawostki o danych krajach Europy. Ten dzień zapamiętamy na długo
ZAJĘCIA KREATYWNE W KLASACH I-III
- 9
Nadeszła jesień, a wraz z nią czas na prace z wykorzystaniem darów przyrody. Stworki - potworki oraz wszelkiej maści ludziki i zwierzęta z warzyw, owoców i kasztanów, wykonały w tym tygodniu dzieci z klas I-III.
Spójrzcie, jak kreatywni są nasi najmłodsi uczniowie.
DZIEŃ CHŁOPAKA
- 9
Za nami Dzień Chłopaka - Luzaka Swobodny, sportowy styl spodobał się nie tylko naszym chłopcom. Dziś było nam wesoło, wygodnie i słodko. I jeszcze raz - wszystkim chłopakom - tym dużym, tym średnim i tym malutkim - składamy życzenia tego, co najpiękniejsze i najważniejsze. Bądźcie szczęśliwi i spełniajcie marzenia.
ZBIÓRKA SZKOLNEGO KOŁA PCK
Dziś uczniowie ze Szkolnego Koła PCK oraz z Samorządu Uczniowskiego posegregowali i opisali dary, które otrzymaliśmy od Państwa jako pomoc rzeczową dla powodzian. Wyrażamy wdzięczność wobec wszystkich, którzy zaangażowali się w tę ważną akcję. Jeżeli ktoś jeszcze chciałby wesprzeć poszkodowanych podczas powodzi, informujemy, że zbiórka trwa do jutra, do godziny 13- tej. Jeszcze raz dziękujemy za Państwa bezinteresowną pomoc.
WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
- 12
26 września uczniowie wybrali swój samorząd. W klasach I-III najwięcej głosów zdobyła Julia Stromidło z klasy IIIb, natomiast starsi uczniowie wybrali na swojego reprezentanta Alana Jasińskiego z klasy VII. Pozostali kandydaci, którzy brali udział w wyborach, będą wspierać przewodniczących w całorocznej pracy na rzecz społeczności szkolnej, tworząc Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Olbrachtowie.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w wybory i serdecznie gratulujemy zwycięzcom.
WIZYTA W KINIE PIONIER
- 1
W dniu dzisiejszym uczniowie klas II-IV wybrali się do Żar na przedstawienie teatralne "Baśniowy świat Pana Perrault", oparte na trzech baśniach "Czerwony Kapturek", "Tomcio Paluszek" i "Ośla skórka". Spektakl, oprócz dobrej zabawy, był dla dzieci okazją do przypomnienia sobie wartości, jakie powinno się cenić w życiu.
SPRZĄTANIE ŚWIATA
- 7
"Na straży czystej Ziemii" to hasło tegorocznej akcji Sprzątanie Świata. Jak co rok nasza szkoła bierze udział w tym ważnym wydarzeniu, ponieważ wszyscy mamy świadomość, jak wiele zależy właśnie od nas - od prostych gestów i dbałości o to, co na wciągnie ręki. Dziś klasy I- IV wybrały się na spacer do pobliskiego lasku i (niestety) znalazły tam bardzo dużo śmieci. Mamy nadzieję, że w kolejnym roku będzie ich zdecydowanie mniej.
WIZYTA GOŚCI ZZ ENERGETYKI CIEPLNEJ
- 3
Dziś w szkole gościliśmy przedstawicieli firmy Energetyka Cieplna Opolszczyzna SA, która zakupiła dla naszych uczniów 3 wysokiej klasy fantomy (dwa w modelu dorosłego i jeden w modelu dziecka) do ćwiczeń resuscytacji krążeniowo - oddechowej. Zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej są w naszej placówce traktowane bardzo poważnie. Nasi uczniowie, już od najmłodszych lat, wiedzą, że w przypadku, gdy zagrożone jest zdrowie i życie, liczy się każda chwila.
Serdecznie dziękujemy firmie ECO SA, za to, że dzięki ich wsparciu nasze szkolenia będą mogły odbywać się na nowoczesnych modelach.
LEKCJA JĘZYKA ANGIELSKIEGO
- 4
Nasi trzecioklasiści, doskonaląc umiejętność pisania listów, mieli dziś nietypowe zadanie. Wszyscy napisali listy do swoich rówieśników z brytyjskiej szkoły podstawowej w Bicester. Gdy uczniowie z Kings Meadow Primary School otrzymają listy z Polski, będą mieli za zadanie przetłumaczyć je i odpisać w języku angielskim. A gdy ich listy dotrą do Olbrachtowa, wówczas nasi uczniowie zabawią się w tłumaczy. W ten sposób uczniowie będą rozwijać kilka umiejętności - redagowania listów w języku polskim, czytania i tłumaczenia w języku angielskim i nawiązywania społecznych kontaktów z dziećmi z innego kraju. Bo czyż świat nie jest globalną wioską?
NARODOWE CZYTANIE 2024
NARODOWE CZYTANIE
Wrześniową tradycją w całej Polsce i oczywiście w naszej szkole jest udział w akcji "Narodowe czytanie". Książką, która została wybrana do tegorocznej edycji, jest dramat romantyczny "Kordian", autorstwa Juliusza Słowackiego.