2020/2021
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021
W piątek, 25 czerwca, odbył się apel kończący rok szkolny 2020/2021. Podczas uroczystości wręczono wiele nagród dla uczniów wyróżniających się w nauce i zachowaniu oraz drobne upominki dla przedszkolaków. Pani dyrektor podziękowała wszystkim za ciężką pracę w tym trudnym roku oraz obdarowała dyplomami rodziców, którzy szczególnie angażują się w życie naszej placówki. Społeczność szkolna pożegnała również panią Danutę Zawadzką, która po 35 latach pracy w Szkole Podstawowej w Olbrachtowie przechodzi na zasłużoną emeryturę. Wszystkim uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły jeszcze raz życzymy pięknych, radosnych i bezpiecznych wakacji.
APEL NA ZAKOŃCZENIE- WRĘCZANIE NAGRÓD
24 czerwca, podczas apelu, miało miejsce przekazanie pocztu flagowego uczniom klasy III. W trakcie uroczystości wręczono również nagrody za wzorową frekwencję, osiągnięcia sportowe, aktywny udział w życiu szkoły oraz wygraną w konkursach klasowych, przedmiotowych i zadań egzaminacyjnych. Gratulujemy wszystkim wyróżnionym i życzymy dalszych sukcesów.
POŻEGNANIE 8 KLASY
W dniu dzisiejszym społeczność szkolna pożegnała naszych absolwentów. Nie obyło się bez łez wzruszenia, ale i radości. Uczniowie klasy VIII w programie artystycznym przedstawili wspomnienia ze szkolnych lat. Był to również czas podziękowań, gratulacji i podsumowań. Życzymy naszym ósmoklasistom pięknych wakacji, samych sukcesów na dalszej drodze edukacji oraz niesłabnącej wiary we własne siły.
KONKURS PLASTYCZNY
Z okazji 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, uczniowie z klas IV - VII wzięli udział w konkursie plastycznym pod nazwą "Polska - moja Ojczyzna", a oto wyróżnione prace.
OBCHODY ROCZNICY UCHWALENIA KONSTUTUCJI 3 MAJA
Z okazji 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w różnych konkursach przygotowanych przez nauczycieli. Najmłodsi przygotowali występy muzyczne.
GMINNY KONKURS RECYTATORKI- WRĘCZENIE NAGRÓD
W środę 4 marca w Urzędzie Gminy odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla laureatów i osób wyróżnionych w Gminnym Konkursie Recytatorskim. Każda z nagrodzonych i wyróżnionych osób otrzymała talon do sieci Empik oraz drobne upominki.Dzisiaj w sali widwiskowej "Luna" odbędzie sie Powiatowy Konkurs Recytatorski.Gminę będą reprezentować również nasi uczniowie: Mateusz Fiedziuk z klasy III i Karolina Dąbrowska z klasy V.Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia
POWTÓRKA DO EGZAMINU ÓSMOKLASISTY
Uczniowie klasy 8 w ramach przygotowania do egzaminu i powtórek lekturowych zgodzili się na nietypową powtórkę „Małego Księcia” i „Opowieści wigilijnej”. Każdy wybrał sobie postać, w którą się wcielił, odważni również ucharakteryzowali się. Z punktu widzenia wybranej postaci opowiadali fabułę utworu, dbając o wspomnienia o innych bohaterach. Omawiali problematykę, najważniejsze wydarzenia. Odpowiadali na pytania. Dzięki zaangażowaniu uczniów było bardzo merytorycznie, ale i zabawnie, głównie za sprawą uczniów ucharakteryzowanych, to im należą się ogromne brawa. Zapraszamy na fotorelację skupioną na uczniach, którzy najodważniej podeszli do tego zadania.
Dzień Żołnierzy Wyklętych
1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Obejrzyjmy prezentację, którą w ramach wiedzy o społeczeństwie przygotowała uczennica klasy VIII - Amelia Iżewska.
Gminne Eliminacje Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego w Mirostowicach Dolnych
24 lutego 2021 r. na sali przesłuchań w Mirostowicach Dolnych odbyły się Gminne Eliminacje do Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego 2021 r. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Jakub Chaszczewski z klasy II, Zuzanna Gosławska, Mateusz Fiedziuk, Alan Jasinski z klasy III, Vanessa Jurczak z klasy VI i Oskar Ciesielski z klasy VII.
Z niecierpliwoscią czekamy na wyniki.
Kolejni nasi uczniowie: Hanna Bazak, Karolina Dąbrowska i Franciszek Pietek reprezentowali naszą szkołę w Gminnych Eliminacjach Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego.
”A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają” Mikołaj Rej
21 lutego 2021 roku MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO
Rok temu obchodziliśmy ten dzień bardzo hucznie, niestety z uwagi na obostrzenia związane z COVID-19 nie udało się zrealizować go stacjonarnie. W ramach obchodów tego dnia, zachęcamy Państwa do odwiedzenia poniższej strony, na której znajduje się kilka ciekawostek, informacja o pierwszym polskim zdaniu oraz dyktanda i łamańce językowe. Zapraszamy do rodzinnego wykonywania zadań i w tak symboliczny sposób uczczenie tego dnia. Ostrzegamy przed łamańcami językowymi – języki będą boleć!!!
SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI
W tym tygodniu odbyły się szkolne eliminacje recytatorskie dla klas I-III, IV-V i VI-VIII. Jury oceniło występy i wybrało osoby, które będą reprezentować naszą placówkę na kolejnym etapie konkursu. W eliminacjach gminnych wezmą udział: Jakub Chaszczewski, Zuzanna Gosławska, Mateusz Fiedziuk, Alan Jasiński, Karolina Dąbrowska, Franciszek Pietek, Hanna Bazak, Oskar Ciesielski i Vanessa Jurczak.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za trud włożony w przygotowania do konkursu, a zwycięzcom życzymy sukcesów!
KONKURS FOTOGRAFICZNY
15 lutego nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego "Miłość niejedno ma imię ". Spośród wielu pięknych zdjęć nagrodzono dwie prace. Z fotografii nadesłanych przez uczniów klas I -IV wybrano zdjęcie Amelii Mulik z klasy II, ukazujące miłość siostrzaną. W kategorii klas V-VIII za najciekawszą uznano fotografię, na której możemy podziwiać miłość zwierząt, które pozornie nie umieją żyć w przyjaźni. Autorem pracy jest Wiktoria Śrutwa z klasy VIII. Poza tym wyróżnienia przyznano: Idze Dżydze z klasy II, Aleksandrowi Majewskemu z klasy VII, Nikoli Marko z klasy VII i Patrycji Maziarz z klasy VII. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.
KODOWANIE NA ZAJĘCIACH
Nowoczesne technologie, programowanie, obsługa ozobotów - dla dzieci, uczęszczających na kółko z kodowania nie stanowi to żadnego problemu. Inteligentna zabawka jaką jest EVO, pozwala naszym uczniom rozwijać swoją kreatywność i zdobywać wiedzę w niezwykle przyjemny sposób.
WIZYTA WÓJTA W PRZEDSZKOLU
5 stycznia do punktu przedszkolnego przyjechali goście - Wójt Gminy Żary, pan Leszek Mrożek oraz szefowa Centrum Usług Wspólnych, Pani Barbara Gosławska, którzy przywieźli przenośne zestawy do zabawy dla dzieci. Można ich używać zarówno w salach, jak i na placu przed budynkiem. Nasze przedszkolaki będą mogły korzystać z mat do gry w klasy, zestawu do koszykówki, dużych warcabów, kręgli, tunelu typu zyg-zak, bramki do unihokeja, namiotu z tunelem, kolorowej chusty i sznurkowej drabinki. Dzieci zdążyły już przetestować niektóre atrakcje, świetnie się przy tym bawiąc. Uśmiech naszych przedszkolaków niech będzie najlepszym i najszczerszym podziękowaniem.
WIZYTA PAN WÓJTA LESZKA MROŻKA W SZKOLE
18 grudnia naszą szkołę odwiedził pomocnik Świętego Mikołaja - pan Leszek Mrożek, Wójt Gminy Żary. Przywiózł prezenty dla wszystkich dzieci. Nasze przedszkolaki, które jako jedyne są obecne w szkole, były bardzo szczęśliwe. Mamy nadzieję, że również uczniowie ucieszą się z pełnych słodkości podarków.
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU “OCZY SZEROKO OTWARTE”Miło nam poinformować, że został rozstrzygnięty konkurs skierowany do uczniów z klas I-III pod nazwą “Oczy szeroko otwarte”. Temat konkursu można było bardzo różnie interpretować i dlatego powstały ciekawe prace, w których uczniowie pokazali swoją wrażliwość na krzywdę kolegów, a nawet zwierząt podczas zimy. Dlatego podjęto decyzję o wyróżnieniu wszystkich prac! Wyróżnieni uczniowie otrzymają od swoich wychowawców oceny celujące z edukacji plastycznej, a zaraz po powrocie będziemy pamiętali o upominkach dla empatycznych artystów:) Zapraszamy do obejrzenia galerii prac.
PRACE PLASTYCZNE KLASY 2
Uczniowie klasy II wykonali ALBUMY LIŚCI. Pięknie przyozdobili okładkę, podpisali okazy, a niektórzy nawet dołączyli owoce danego drzewa. Miło było oglądać tak staranne i pomysłowe prace.
PASOWANIE NA UCZNIA
13 października, uczniowie I klasy złożyli uroczyste ślubowanie i tym samym zostali przyjęci do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Olbrachtowie.
PROJEKT KLASY 8 - " KAMIENIE NA SZANIEC"W dniu 12 października 2020 roku, klasa 8 kończąc omawianie lektury "Kamienie na szaniec", zrealizowała projekt dotyczący budowy muralu na szkolnym korytarzu. Uczniowie zaangażowali się bardzo mocno w działania, przygotowali materiał, dzięki któremu powstał piękny mural opowiadający o trudach życia w latach 1939-1943, w szczególności głównych bohaterów Rudego, Alka i Zośki. Dodatkowo za pomocą rekwizytów (mundurów) uczniowie mogli lepiej wejść w swoje role, które polegały na pełnieniu "warty" przed zbudowanym muralem, co nadawało rangę dzisiejszych wydarzeń w SP Olbrachtów. Jednocześnie dzięki temu, mogły głębiej przeżyć dzisiejszą lekcję, która nie była wyłącznie lekcją podsumowującą omówienie lektury, ale przede wszystkim lekcją TRUDNEJ HISTORII.
PRACE UCZNIÓW KLASY 7 ORAZ 8Nasza zdolna młodzież z klasy 7 i 8 stworzyli takie oto makiety narządów wewnętrznych człowieka. Aż dech zapiera! Podziwiamy kreatywność naszych sztubaków
SUKCESY SPORTOWE6.10.2020 w Zielonej Gorze odbył się Finał Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w La Dzieci Starsze. Ada Wasilewska wystartowała w biegu na 300m oraz w rzucie piłeczką palantową.W obu startach udało się wywalczyć srebrne medale. Gratulacje8.10.2020 w Słubicach rozgrywany jest Finał Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w LA. Swoje pierwsze starty ukończyli już: Amelia Iżewska w skoku w dał i.... 3 miejsce, Oliwia Szymańska w biegu na 100 metrów zajęła 2 miejsce , przegrywając złoto o 0,02s i Fabian Deć w biegu na 100m zajmuje 2 miejsce. Ogromne gratulacje !!!Przed nami jeszcze starty na 300m.Finały Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w LA zakończone. Do wcześniejszych zdobyczy , Fabian Deć dorzuca Zloto 39.24. Oliwia Szymańska, Amelia Iżewska , Kornelia Tutaj dzielnie walczyły. Gratulacje za wspaniałe występy
DZIEŃ UŚMIECHU"Radość i uśmiech są jak okno i drzwi, którymi może przedostać się w życie człowieka nieskończone dobro…”2 października w naszej szkole obchodzimy "Dzień Uśmiechu". Uśmiechajmy się więc do siebie - nie tylko dziś, ale każdego dnia.Śmiech jest jak słońce, które przepędza chmury z ludzkiej twarzy i dodaje naszym oczom blasku. Uśmiechając się możemy osiągnąć o wiele więcej niż wtedy, gdy posługujemy się rozkazem i krzykiem. Śmiech dodaje nam sił, urody i zupełnie nic nie kosztuje
WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGOUczniowie z klas IV- VIII wybrali swoich przedstawicieli, którzy wystartują w wyborach do Samorządu Uczniowskiego.Klasę IV reprezentuje Maja Sęk, klasę V Wiktoria Majewska, klasę VI Natalia Piter, klasę VII Oskar Ciesielski, a klasę VIII Wiktoria Śrutwa. Plakaty wyborcze wszystkich kandydatów zostały umieszczone na tablicy informacyjnej obok gabinetu numer 5.Wybory do samorządu odbędą się 24 września.Życzymy wszystkim powodzenia i uczciwej rywalizacji.
KONKURS " COŚ Z NICZEGO"W poniedziałek 21września na świetlicy szkolnej odbył się konkurs plastyczno - ekologiczny "COŚ Z NICZEGO, czyli pomysł na wykorzystanie odpadów". Dzieci wykonały piękne, pomysłowe i kolorowe prace wykorzystując odpady z gospodarstwa domowego (m.in. rolki po papierze, serwetki, kubeczki, plastikowe łyżki).Wyróżnieni zostali: Hanna Robaszewska, Wiktoria Rapiej i Jakub Chaszczewski.Gratulujemy!
SPRZĄTANIE ŚWIATA
18 września klasy I, II i III brały udział w warsztatach edukacyjnych dotyczących zagadnień segregacji śmieci i recyklingu. Miało to związek z cykliczną akcją pod nazwą "Sprzątanie świata". Uczniowie bardzo dobrze rozumieją wagę tych zaganień, doskonale wiedzą, jak segregować odpady i dlaczego należy dbać o otaczający nas świat.