ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022
Uroczysty apel zakończył rok szkolny 2021/2022. Poza wręczeniem rozmaitych nagród, dyplomów i podziękowań, społeczność szkolna miała szansę zapoznać się z przedstawioną przez Wójta Gminy Żary Leszka Mrożka, wizualizacją nowej inwestycji - budynku przedszkola i oddziału dla klas I-III. Za nami pracowite 10 miesięcy, a przed nami letnie wakacje. Życzymy Wam wspaniałego, pełnego słońca i śmiechu, ale przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku.
POŻEGNANIE ÓSMOKLASISTÓW
23 czerwca odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów kończących naukę w naszej szkole. Nie obyło się bez łez wzruszenia, ale i radości. Życzymy naszym ósmoklasistom pięknych wakacji, samych sukcesów na dalszej drodze edukacji oraz niesłabnącej wiary we własne siły.
DZIEŃ DZIECKA W SZKOLE
"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta." JPII Dzisiaj cała szkoła świętowała Dzień Dziecka. Z prezentami, przyjechał do nas Wójt Gminy Żary, Pan Leszek Mrożek, serdecznie dziękujemy
POWIATOWA OLIMPIADA MŁODZIEŻY W LA
30.05.2022 w Żarach odbyła się Powiatowa Olimpiada Młodzieży w LA. W zawodach wystartowała Ada Wasilewska i Oleksandr Filatov /Sasza/. Ada zwyciężyła w pchnieciu kulą - 10,76 oraz w skoku wzwyż - 145cm , a Sasza zajął 3 miejsce w biegu na 2000m. Już 2.06 Ada wystąpi w Finałach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w Słubicach. Gratulacje!
" Z PODWÓRKA NA BIEŻNIĘ"
Uczniowie z naszej szkoły mieli na stadionie „Syrena” możliwość wzięcia udziału w imprezie „Z podwórka na bieżnię”, wspaniała impreza sportowa, którą prowadzili wybitni lekkoatleci Sebastian Chmara i Paweł Januszewski cieszyła się ogromną popularnością. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji byli nagradzani specjalnymi statuetkami, wszyscy zostali udekorowani medalami i koszulkami, było też sporo owoców do zjedzenia, każdy wychodził ze stadionu uśmiechnięty !!! Świetnia inicjatywa Urzędu Miasta Żary oraz klubu MLKS „Agros” Żary - miejmy nadzieję że będzie kontynuowana w przyszłości, a wszystkim tym, którym się podobało zapraszamy na treningi lekkoatletyczne. Do zobaczenia na bieżni !!!
WRĘCZENIE NAGRÓD I DYPLOMÓW LAUREATOM KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH
We wtorek w Sali Widowiskowej Żarskiego Domu Kultury odbyła się uroczystość wręczenia nagród i dyplomów laureatom konkursów przedmiotowych. Kurator Oświaty uhonorowała uczniów i przygotowujących ich nauczycieli, którzy włożyli bardzo wiele wysiłku, aby znaleźć się w gronie zwycięzców. Wsród nagrodzonych znalazła się uczennica naszej szkoły - Maria Gosławska. Wszyscy jesteśmy z niej bardzo dumni i życzymy jej jeszcze wielu sukcesów.
E-twinning- projekt "Spring/Easter postcards"
Uczniowie klasy 7 wzięli udział w projekcie E-twinning we współpracy ze szkołami partnerskimi z Turcji i Słowacji.
W ramach projektu uczniowie przygotowali prezentację oraz quiz wiedzy o swojej szkole i miejscowości, a także wymienili się kartkami z życzeniami wielkanocnymi/wiosennymi z krótką informacją o sobie. Wszystkie działania projektowe uczniowie zrealizowali w języku angielskim.
Udział w projekcie pozwolił im wykorzystać znajomość języka w praktyce, nawiązać nowe znajomości a także poznać tradycje i kulturę innych narodowości.
Prezentacja:
http://docs.google.com/.../1ZjWrc43MtmY7tz5xZAAwQ.../edit...
CZYTANIE KSIĄŻEK W KLASIE 2
Czytanie książek to bardzo ważna umiejętność i sposób na spędzanie wolnego czasu. W klasie 2 do czytania swoich ulubionych książek zachęcali: Bazak Marianka, Janiak Maja, Muła Hania, Płachta Julia i Tutaj Fabian. Następna chętna grupa będzie prezentowała swoje książki jeszcze w maju. Zachęcamy wszystkich do sięgania po książkę i rozwijanie swoich czytelniczych umiejętności.
APEL UPAMIĘTNIAJĄCY UCHWALENIE KONSTYTUCJI 3 MAJA
Dziś cała społeczność szkolna uczestniczyła w uroczystym apelu, upamiętniającym uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Przedszkolaki zaprezentowały krótki program artystyczny, uczniowie mieli okazję wziąć udział w quizie na temat tego ważnego wydarzenia, a na koniec wszyscy wyśpiewali słowa "Majowej Jutrzenki". Apel był również okazją do wręczenia nagród dla uczestników konkursów: Wielkanocnego, fotograficznego i ekologicznego.
DZIEŃ ZIEMI W NNASZEJ SZKOLE
Uczniowie klas IV - VIII doskonale wiedzą, jak troszczyć się o naszą planetę. Dziś, w ramach obchodów Dnia Ziemi, mieli szansę zwiększyć swoją wiedzę w tym zakresie, oglądając ciekawą prezentację, rozwiązując quiz i pisząc rady dla Ziemi. Dodatkową atrakcją dzisiejszego dnia było to, że wielu uczniów ubrało się na zielono (dzięki czemu uniknęli odpytywania). Po raz kolejny przekonaliśmy się też o kreatywności naszych uczniów, którzy przygotowali bardzo pomysłowe prace na konkurs "Drugie życie przedmiotów ".
KONKURS JĘZYKOWY
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych uczniowie klas IV- VI wzięli udział w konkursie językowym z języka niemieckiego i angielskiego. Tematem quizu były oczywiście Święta Wielkanocne. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu
I miejsce -Wiktoria Przybył
II miejsce - Filip Zyga
III miejsce -Hania Bazak
Frohe Ostern , Happy Easter
GMINNY KONKURS WIELKANOCNY
W szkole można od dziś podziwiać wystawę pięknych pisanek, wykonanych przez uczniów. Wszystkie prace były wyjątkowe i wymagały sporo kreatywności, dlatego każdy z uczestników otrzyma drobny upominek i dodatnie punktu ze sprawowania. W sposób szczególny wyróżniono 4 prace - I miejsce zdobyła Wiktoria Przybył z klasy IV, II Jakub Lenk z klasy VII i Miena Rotman z klasy III, a III miejsce Lena Gorczyca z klasy I.
POWIATOWY KONKURS RECYTATORKI
7 i 8 kwietnia miały miejsce elimininacje powiatowe Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego "Pro art". Naszą szkołę reprezentowała Klara Nowicka z klasy I i Mateusz Fiedziuk z klasy IV, który otrzymał wyróżnienie. Jeszcze raz gratulujemy naszym mistrzom słowa.
KONKURS RECYTATORSKI
Mistrzowie słowa ze Szkoły Podstawowej w Olbrachtowie otrzymali od Wójta Gminy Żary słodkie upominki oraz bony do salonu EMPiK. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy Klarze Nowickiej, Mateuszowi Fiedziukowi oraz Jakubowi Chaszczewskiemu. Język polski jest wyjątkowy i warto dbać, aby zawsze wybrzmiewał w sposób poprawny i piękny.
POLA NADZIEI W OLBRACHTOWIE
Znów zakwitły Pola Nadziei. Żonkile, które zasadzili nasi uczniowie, obsypały się żółtym kwieciem, przypominając nam wszystkim, jak ważne jest niesienie pomocy potrzebującym.
SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI
17 marca w szkole odbyły się Gminne Eliminacje do Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Przed komisją konkursową zaprezentowało się 8 uczniów. Wyróżnienie otrzymał Jakub Chaszczewski z klasy III. Klara Nowicka z klasy I i Mateusz Fedziuk z klasy IV zdobyli tytuł laureata i będą reprezentować naszą szkołę na kolejnym etapie konkursu. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!
KONKURS NA KOLOROWE NAKRYCIE GŁOWY
Pierwszego dnia wiosny w naszej szkole moglibyśmy podziwiać prawdziwą rewię mody w kategorii nakryć głowy. Kreatywność uczniów i przedszkolaków przerosła nasze oczekiwania. W związku z tym każdy, kto tego dnia pięknie, kolorowo i wesoło przystroił swoją głowę, otrzyma słodki podarunek oraz 5 dodatnich punktów ze sprawowania. Zapraszamy do podziwiania galerii zdjęć i mamy nadzieję, że ten zwyczaj zostanie stałym elementem wiosennego święta w kolejnych latach
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
Pierwszy Dzień Wiosny uważamy za rozpoczętyKlucze do szkoły otrzymało nowe grono pedagogiczne Na apelu wręczono nagrody uczniom za udział w różnych konkursach przedmiotowych. W tym dniu starsze klasy (od IV do VIII) przywitały dziś wiosnę w sposób nietypowy i kreatywny. Podczas pierwszych dwóch lekcji władzę w szkole przejęli uczniowie i świetnie się w tej roli odnaleźli. Później, w podziałach na grupy, miały miejsce eksperymenty, rywalizacja sportowa w grze w ringo (zwyciężyła klasa IV) oraz tworzenie mody ekologicznej. Wiosną wszystko budzi się do życia, więc uczniom towarzyszyła dobra energia.
Klasy I - III przywitały wiosnę ze śpiewem na ustach, w wesołym marszu przez Olbrachtów, niosąc własnoręcznie zrobione gaiki - symbol budzącej się do życia przyrody. Pogoda i humory dopisały, mamy więc nadzieję, że wiosna na dobre się u nas rozgości.
ŚWIATOWY DZIEŃ OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA
21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny. To także Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Na znak solidarności z osobami z trisomią 21 chromosomu, zakładamy tego dnia kolorowe skarpetki nie do pary.
KONKURS INTERPUNKCYJNY
Ostatnio w naszej szkole odbył się konkurs interpunkcyjny. W rywalizacji międzyklasowej (klasy VI - VIII) zwyciężyła klasa VII, którą reprezentował zespół w składzie: Jakub Lenk i Kacper Stora. II miejsce zajęła klasa VIII, a trzecie - klasa VI. Gratulujemy!
LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI
Nasza placówka, dzięki programowi Uczniowskie Laboratorium Informatyczne, wzbogaciła się o kolejne, tak bardzo lubiane przez dzieci Ozoboty. Podczas zajęć dodatkowych uczniowie klas I i II mieli szansę wypróbować ich działanie. Jak zwykle wysiłek intelektualny związany z tajnikami kodowania, połączony był z dobrą zabawą i kreatywnością.
KONKURS LITERACKI
Uczniowie klasy II i III wzięli udział w klasowym konkursie literackim. Zadaniem dzieci było napisanie zaproszenia na urodziny. Z klasy II nagrodzono Maję Janiak i Elizę Iżewską, a z III Amelię Mulik, Huberta Dybę i Szymona Strojnego. Gratulujemy!
KONKURS " NAJŁADNIESZA MASKA KARNAWAŁOWA"
W ramach dzisiejszych zajęć świetlicowych odbył się konkurs pt. "Najładniejsza maska karnawałowa" W konkursie wzięły udział dzieci z klas I - III oraz grupa 6-latków. Wszystkie prace były piękne i niepowtarzalne, dlatego komisja konkursowa nie była wstanie wyłonić zwycięzców i nagrodziła każdego z uczestników. Gratulujemy!
LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI
Szkoła Podstawowa w Olbrachtowie bierze udział w programie Laboratoria Przyszłości, w ramach którego nasza placówka wzbogaci się o rozmaite sprzęty – edukacyjne, multimedialne oraz AGD – na kwotę 60 tysięcy złotych. Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.
ZAJĘCIA Z OZOBOTAMI W KLASIE 3
Klasa III, w ramach zajęć z informatyki, miała dziś szansę popracować z ozobotami. Dzięki tym małym, sympatycznym robotom, dzieci poznają świat technologii i uczą się podstaw programowania.
11 LISTOPADA DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI
10 listopada - dzień przed obchodami rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości - w Szkole Podstawowej w Olbrachtowie odbył się apel, upamiętniający to ogromnie ważne dla wszystkich święto. Przedszkolaki i uczniowie obejrzeli przygotowaną specjalnie z tej okazji prezentację multimedialną i zaprezentowali się we wzruszającym programie artystycznym. Na koniec wszyscy zgromadzeni z wielkim zaangażowaniem zaśpiewali Mazurek Dąbrowskiego.
DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA
28 września klasa III uczciła Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji uczniowie przynieśli do szkoły swoje ulubione książki i głośno, dla całej klasy, czytali ich fragmenty. Było to doświadczenie nie tylko pouczające, ale także zabawne i pozwalające dowiedzieć się więcej o swoich koleankach kolegach.
WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
28 września uczniowie klasy IV -VIII głosowali w wyborach do Samorządu Uczniowskiego. Po podliczeniu głosów przez komisję okazało się, że kolejny rok z rzędu przewodniczącą będzie Natalia Piter, uczennica klasy VII. Zastępcą została Oliwia Zdunek, a pozostali kandydaci wejdą w skład SU i wspólnie będą działać na rzecz społeczności szkolnej w roku szkolnym 2021/2022.
WYCIECZKA KLAS 1- 3 ORAZ PRZEDSZKOLAKÓW DO WIOSKI RYCERSKIEJ
Dziś dzieci z klasy I oraz 6 i 5- latki wybrały się na wycieczkę do Wioski Rycerskiej w Ostaszowie. Wśród atrakcji było m.in strzelanie z łuku, rycerskie pojedynki, zwiedzanie sali tortur i chatki czarownicy, tor rycerskich ćwiczeń, karmienie zwierząt i ognisko z pieczeniem kiełbasek. Wszystkim dopisywał humor, a dzieci wspaniale się spisały w każdej konkurencji.
SPRZĄTANIE ŚWIATA
Sprzątanie świata to międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września. Nasze dzielne 5 i 6 - latki ( które bardzo dobrze znają zasady segregacji odpadów) są doskonale przygotowane do tego zadania. Zadbajmy wszyscy o Ziemię, która jest naszym wspólnym domem
ZIELONA SZKOŁA
W dniu 15- 17 września uczniowie klas 4-8 brali udział w "Zielonej Szkole" w Jagniątkowie. W trakcie pobytu uczniowie zwiedzali dziedziniec na Zamku Czocha, uczestniczyli w zajęciach plastycznych, sportowych i polonistycznych.
WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
28 września odbędą się wybory do Samorządu Uczniowiego. 5 osób z klas od IV do VIII zgłosiło swoją kandydaturę i przygotowało plakaty wyborcze, które zostaną umieszczone na tablicy SU. Uczniowie, którzy będą rywalizować o stanowisko przewodniczącego to: Natalia Piter, Oliwia Zdunek, Kacper Zdunek, Oskar Ciesielski, Gracjan Kaźmierczak.
STYPENDIUM WÓJTA
Uczennice Szkoły Podstawowej w Olbrachtowie, Maria Gosławska oraz Adrianna Wasilewska, otrzymały stypendium finansowe od Wójta Gminy Żary.
Maria uzyskała tytuł finalisty w konkursie przedmiotowym z historii, organizowanym przez Lubuskiego Kuratora Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim, a Adrianna zajęła II miejsce w rzucie piłką palantową oraz II miejsce w biegu na 300 metrów w wojewódzkim finale Lekkoatletycznym Lubuskiej Olimpiady Dzieci i Młodzieży.
Nasze zdolne uczennice będą otrzymywały stypendium przez cały rok szkolny 2021/2022.
Adriannie i Marii gratulujemy, doceniamy ich ciężką pracę i życzymy dalszych sukcesów.
Rok szkolny 2021/2022 uważamy za rozpoczęty