• UWAGA!!!

Organizujemy zbiórkę dla zwierząt ze schroniska w Żarach. Akcja trwa od 17 września do 17 października. Zainteresowane osoby prosimy o przynoszenie podarunków do gabinetu nr 11.Osoba odpowiedzialna:Pani Magdalena Czarnecka-Czerniak. Zbliża się zima. Pomóżmy zwierzakom przetrwać ten trudny okres. Zachęcamy do udziału w akcji.

• Uwaga

Dotyczy klasy pierwszej !!!Prosimy wstrzymać się z zakupem podręczników do języków obcych do klasy I na rok szkolny 2018/19r.

• Straż Pożarna w Szkole

„Strażacy na Pograniczu Polsko-Saksońskim, to innowacyjny sprzęt ratowniczo – gaśniczy, rozwijająca się gospodarka, skuteczni wobec migracji ludności.” Program Współpracy INTERREG Polska – Saksonia 2014-2020.

W ramach projektu „Strażacy na Pograniczu Polsko-Saksońskim …, ‘’ w dniu 18.06.2018 r w Sieniawie Żarskiej oraz w Olbrachtowie odbyła się kampania informacyjna dla 105 dzieci w wieku 8-14 lat ze Szkół Podstawowych w Sieniawie Żarskiej i Olbrachtowie oraz dla personelu szkół pod tytułem bezpieczne „Wakacje 2018”. Podczas szkolenia zostały rozdane gadżety w postaci 105 szt. latarek i 105 szt. kamizelek odblaskowych dla uczestników szkolenia oraz 15 czujników tlenku węgla (czadu) i dymu, jako nagrody w przeprowadzonych konkursach. Szkolenie zostało zrealizowane przy pomocy materiałów dydaktycznych opracowanych przez Lubuską Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wlkp., jako partnera wiodącego w projekcie. Prowadzącym szkolenie był Koordynator Projektu mł.ogn Piotr Kowalski, na co dzień funkcjonariusz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żarach. W szkoleniu uczestniczyli strażacy z OSP Sieniawa Żarska, którzy zobligowali się zamontować czujniki tlenku węgla, dymu u wszystkich dzieci, które otrzymały powyższą nagrodę w ich domach w najbardziej dogodnym miejscu. Organizatorem kampanii informacyjnej był Pan Leszek Mrożek Wójt Gminy Żary.

• Uwaga !!!

Klauzula informacyjna

Dyrektor Szkoły Podstawowej  w Olbrachtowie informuje, że na naszej stronie internetowej w zakładce "Dokumenty szkolne" umieszczona została klauzula informacyjna dotycząca danych osobowych.

Prosimy o zapoznanie się z nią.

• FESTYN RODZINNY

Festyn rodzinny w naszej szkole

W ostatnią sobotę – 26 maja 2018 roku – odbył się w naszej szkole festyn rodzinny. Wspaniała pogoda, bogaty program oraz różnorodność atrakcji sprawiły, że plac, na którym odbywało się spotkanie, wypełnił się wieloma osobami. Przybyli tłumnie uczniowie naszej szkoły, rodzice oraz goście. Na wszystkich czekało mnóstwo atrakcji. Dużym powodzeniem cieszyły się loteria fantowa, zawody sportowe, pokaz pierwszej pomocy, prace plastyczne oraz dmuchany zamek. Oblężenie przeżyło również stanowisko, na którym można było pomalować sobie twarz lub włosy. Uczniowie mogli również pograć w gry planszowe oraz zrobić sobie zabawne zdjęcia. Urozmaiceniem imprezy były występy dzieci z Punktu Przedszkolnego i Oddziału Przedszkolnego oraz uczniów naszej szkoły. Dodatkowymi atrakcjami były pokazy straży pożarnej, policji, broni oraz przejażdżka bryczką.

Rodzice zadbali o to, aby nikt nie był głodny. Można było zjeść kiełbasę z grilla, pajdę chleba ze smalcem i ogórkiem, hot-doga, bigos, pyszne ciasto oraz lody. Dla łasuchów była także wata cukrowa. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali te smakołyki!

Na festynie rozstrzygnięto konkurs na imię dla naszego szkolnego bociana, laureatkami konkursu zostały Wiktoria Śrutwa z klasy V oraz Wiktoria Przybył z Oddziału Przedszkolnego, a zwyciężyło imię OLBRACHT :).

Festyn zakończył się o godzinie 15.00. Te kilka godzin zabawy naprawdę szybko minęło. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę!